کيک عروسي

کيک عروسي

کيک عروسي

کیک، تنها شیرینی مراسم عروسی نیست؛ به غیر از طعمش، شکل و زیبایی اش هم مهم است. به خصوص که کیک یکی از اجزایی است که درفیلم و عکسها ی عروسی برای همیشه ثبت می شود.و يکي از خاطره انگيز ترين و مهم ترين کيک هاي زندگي شماست براي اين که خاطره به يادماندي در ذهن خود و اطرافيان خود ايجاد کنيد بايد به نکاتي توجه کنيد که بهترين انتخاب را داشته باشيد.

نکات انتخاب کيک عروسي

1.قبل از رفتن به قنادي بايد يک زمينه ذهني درباره کيکي که مي خواهيد در مراسم عروسي خود استفاده کنيد طعم رنگ وشکل و مدل مورد نظر خود با اطرافيان مشورت کنيد و نظر همسر خود بپرسيد و نمونه هاي مختلف کيک ها را در سايت هاي مورد نظرتان بررسي کنيد و با توجه به بودجه خودکيک عروسيتان راسفارش دهيد
2.کيک را به یک قناد ماهر سفارش دهيد.قنادی را بيابيد که بتواند خواسته شما را با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برآورده سازد.
3.سفارش کيک حتماً شماره تماس فروشنده٬ تاریخ عروسی٬ محل تحویل٬ هزینه تحویل٬ قيمت نهایی٬ ویژگیها٬ مدل و طعم کيک را در قرارداد ذکر کنيد و نحوه فسخ قرارداد و
استرداد مبالغ پرداختی را در متن قرارداد مشخص کنيد.
7.تزیينات خاص به کار ببرید
6.روی کيک را با تزیينات مختلف شلوغ نکنيد؛ گل و تزیينات دیگر کيک را زیباتر میکنند٬ اما در استفاده از این تزیينات باید اعتدال را رعایت کنيد تا کيک نمای اصلی خود را حفظ کند.
7.اگر از گلهای تازه برای تزیين روی کيک استفاده میکنيد بهتر است به سراغ گل رز٬ کوکب یا شيپوری بروید که فضای صميمانهتر و رومانتيکتری را ایجاد میکنند 
8. مزه کيک را به تناسب فصل و محل برگزاری مراسم انتخاب کنيد. مثلاً برای مجالسی که در فصل زمستان برگزار میشوند بهتر است از کيکهای فشرده با تزیين
شکلات همراه مغز قهوه موکا و بادام سوخته استفاده کنيد. در فصل تابستان میتوانيد از کيکهای اسفنجی سبک با برشهای ميوه و مارمالاد استفاده کنيد .
9. برخی کیک ها علاوه بر زیبایی و طعم خوشایندی که دارند، ماندگار هم هستند. طوری طراحی شده اند که زیر نور پرژکتور و فلاش و گرما زمانی طولانی دوام بیاورند. درتهیه این نوع کیک ها موادی استفاده می شود که شاید از طعم آن بکاهد، اما در عوض برای چند ساعتی ماندگار است اما تضمینی نیست که کیک شما کام مهمانان را چنان که انتظار دارید، شیرین کند..
10.رنگ‌های مصنوعی را انتخاب نکنید. ‌رنگ‌هایی تندی چون سبز یشمی، آبی نفتی، سرخابی یا بنفش سیر مسلما از نوع مصنوعی‌اند و بعد از خورده شدن کیک دهان تمام میهمان‌ها را رنگی می‌کنند و اگر تکه‌ای از خامه آغشته به این رنگ‌ها خدای نکرده بر لباس خودتان یا یکی از میهمان‌ها بیافتد تا پایان جشن باید به فکر لکه زشت آن بود. برای هماهنگ کردن کیک‌تان با تم عروسی از روبان‌های رنگی و گل‌های طبیعی استفاده کنید و خامه کیک را سفید ساده سفارش دهید.
11.نمونه کیک را در خواست کنید. ممکن است شما کیکی صورتی را سفارش دهید اما آن صورتی که قناد با مواد موجود در آشپزخانه‌اش برای‌تان در می‌‌آورد آن طیفی نباشد که می‌خواهید. قبل از روز عروسی نمونه‌ای هرچند کوچک را از کیک ببینند.
12.حمل و جابجایی کیک عروسیاگر دوست نداريدکیکی که این هم برای آماده شدنش زحمت کشیده‌اید، خراب شود و با ظاهری به هم ریخته به مراسم برسد بهترین کار این است که از پیک خود قنادی استفاده کنید چون آنها در جابه جایی کیک‌ نسبت به شما یا راننده آژانس ماهرتر هستند.
12.زمان بریدن کيک را از قبل مشخص کنيد به طور معمول بریدن کيک نشانه نزدیک شدن به پایان مراسم عروسی است. بنابراین میتوانيد تا یک ساعت قبل از پایان مراسم برای بریدن کيک صبر کنيد.
.