نگهداری از شیرینی خشک

نگهداری از شیرینی خشک

نگهداری از شیرینی خشک

هر چقدر مدت زمان نگهداری شیرینی خشک کوتاه‌تر باشد، بهتر است زیرا احتمال اکسید شدن روغنی که در تهیه آن به کار رفته، در طولانی‌مدت افزایش پیدا می‌کند
شیرینی را به اندازه‌ای بخرید که در مدت کوتاهی مصرف شود.
، قرار دادن شیرینی خشک در ظروف دردار به صورت ردیفی است. برای جلوگیری از چسبیدن شیرینی‌ها به یکدیگر و خرد شدنشان نیز می‌توانید ورقه‌ای از کاغذ روغنی بین ردیف‌های بالا و پایین قرار دهید و در ظرف را ببندید و آن را در یخچال بگذارید (برای مدت کوتاه) تا شیرینی تازه‌تر بماند.
اگر می‌خواهید بیسکویت شما ترد و شکننده باشد و صدای مخصوص خود را داشته باشد. چند حبه قند داخل جعبه بیسکویت بیندازید. در ضمن هرگز بیسکویت را در قوطی یا پاکت پلاستیکی قرار ندهید.
اگر در خانه شيريني مي پزيد دقت داشته باشيد كه از آردهاي تازه و نرم استفاده نماييد تا بتوانيد مدت بيشتري شيريني ها را نگهداري كنيد.
شيريني هاي خشك را داخل ظروف درداري بچينيد و درجاي مناسبي قرار دهيد. البته اگر مقدار كمي از شيريني ها باقي مانده است مي توانيد اين كار را انجام دهيد.
اگر شيريني زيادي باقي مانده بهتر است روي شيريني ها را نايلون مخصوص شيريني (سلٿون) بكشيد و بعد درون ظرٿ دردار قرار دهيد. زيرا اين كار باعث تازه ماندن بيشتر شيريني ها مي شود و مدت مصرف آنها را نيز بيشتر مي كند.
شيريني هاي تازه را حتماً درون نايلون و جاي خشك نگهداري نماييد. و دقت كنيد در ظرف حتماً بسته باشد زيرا شيريني هاي تر زودتر كهنه و خشك مي شوند.
براي نگهداري اجيل نيز بايد آنها را درون ظرف درداري ريخته و در ظرف را محكم ببنديد و درجاي خشك و خنكي نگهداري نماييد تا طعم كهنگي به خودش نگيرد.